ikona wczytywania strony

Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze

Link do platformy epuap Link do bip

Jesteś tutaj: Strona Główna ❯ Aktualności ❯ Korpus Wsparcia Seniorów
← Powrót do strony głównej
← Powrót do wszystkich artykułów z menu "Aktualności"

Aktualności

Ikonka symbolizująca artykuł

Korpus Wsparcia Seniorów

2022-04-27
Logo Wspieraj Seniora

Informujemy, że gmina Góra za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze przystąpiła do realizacji Programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022. Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie danej gminy, wpisujących się we wskazane w programie obszary oraz poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

W ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów uruchomiona została ogólnopolska infolinia dedykowana seniorom. Dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 22 505 11 11, osoby starsze mogą zgłosić potrzebę wsparcia w czynnościach dnia codziennego, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię czy stan zdrowia osoby potrzebującej.

Osoby starsze mogą również zgłaszać potrzebę wsparcia, dzwoniąc bezpośrednio do ośrodka pomocy społecznej pod nr 65 544 21 03 lub 512 777 657.

W ramach programu  35 seniorów otrzyma tzw. opaski telemedyczne wraz z abonamentem do świadczenia kompleksowej usługi całodobowego centrum teleopieki  na okres od maja do 31 grudnia 2022r. 

Obecnie prowadzone są czynności związane z rozeznaniem potrzeby seniorów w zakresie wyposażenia ich w ,, opaskę bezpieczeństwa”.

Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi również nabór osób chętnych – wolontariuszy (dotyczy również pomocy sąsiedzkiej) w tym również działaczy środowisk młodzieżowych i obywatelskich, którzy chcieliby zaangażować się w świadczenie pomocy osobom potrzebującym wsparcia.

Zobacz także: starsze artykuły z menu "Aktualności" (archiwum)
Link do Biuletynu Informacji Publicznej
Link do ePUAP
Link do Karty Dużej Rodziny

Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze

ul. Poznańska 23
56-200 Góra
tel. (65)543-22-01

Link do platformy epuapLink do bipPolityka prywatnościDeklaracja dostępnościRODO