Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze

Ośrodek Pomocy Społecznej w Górze

Klub Seniora - wybierz podmenu:

Spotkanie Sylwestrowo/Opłatkowe

Data publikacji: 2020-01-10

W dniu 31.12.2019r. seniorzy spotkali się, aby podzielić się opłatkiem i w miłej podniosłej atmosferze złożyć sobie najlepsze życzenia. Na stole nie zabrakło tradycyjnych świątecznych potraw. Wspólnie zaśpiewano najpiękniejsze kolędy. W dalszej części spotkania seniorzy powitali wspólnie Nowy Rok 2020r. Spotkanie odbyło się przy największych przebojach polskiej i zagranicznej muzyki popularnej. Klubowicze swoją postawą pokazali, że pomimo wieku chcą być aktywni i czerpać z życia jak najwięcej.

DZIEŃ SENIORA

Data publikacji: 2019-10-30

Dnia 24 października 2019 r. w restauracji ,,Rosette w Górze odbyła się coroczna uroczystość ,,Dzień Seniora. W restauracji spotkali się klubowicze, seniorzy z zaprzyjaźnionych Klubów, m.in. z Bojanowa, Miejskiej Górki, Rawicza, Kuklic, seniorzy z Górowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie Zespołu Niezapominajki oraz przedstawiciele Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu. W uroczystości udział wzięli także zaproszeni goście: Burmistrz Góry Pani Irena Krzyszkiewicz, Starosta Górowski Pan Kazimierz Bogucki, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Edyta Lisiecka i Zastępca Pani Mariola Palczyńska, Kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Bożena Merta, Dyrekotra Domu Kultury w Górze Pan Arkadiusza Gustawa, Kierownik Ośrodka Dziennego Pobytu Osób Starszych i Mieszkań Chronionych w Górze Pani Katarzyna Maksymczuk.

Czytaj całość publikacji "DZIEŃ SENIORA"

Żegnamy lato - witamy jesień

Data publikacji: 2019-10-10

5 października 2019r. seniorzy spotkali się aby pożegnać lato, a zarazem powitać złotą jesień. Zmiana pór roku nastroiła seniorów do refleksji i rozmów na temat przemijania, smutkach ale i radościach życia. Zauważono, że działalność klubu seniora przyczynia się do przeciwdziałania samotności, a uczestniczenie w cotygodniowych spotkaniach jest miłym punktem w planie dnia klubowiczów.

Dzień Matki w Klubie Seniora

Data publikacji: 2019-05-29

W dniu 23.05.2019r. w sali klubowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze odbyło się spotkanie z okazji Dnia Matki.

Czytaj całość publikacji "Dzień Matki w Klubie Seniora"

Dzień Kobiet

Data publikacji: 2019-03-18

W dniu 28.02.2019r. w sali klubowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet.

Czytaj całość publikacji "Dzień Kobiet"

Dnia Babci i Dziadka

Data publikacji: 2019-01-30

W dniu 25.01.2019r. w sali klubowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze miało miejsce wyjątkowe spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Czytaj całość publikacji "Dnia Babci i Dziadka"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna Jesień

Data publikacji: 2016-01-25

W dniu 21 stycznia 2016 roku w Klubie Seniora Pogodna Jesień uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Na specjalne zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia - Bronisława Barny przybyła Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej - Edyta Lisiecka, dzieci ze Szkoły nr 3 w Górze oraz liczne grono seniorów.

Czytaj całość publikacji "DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna Jesień"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna Jesień

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna Jesień

Data publikacji: 2014-01-24

W dniu 23 stycznia br. w Klubie Seniora Pogodna Jesień uroczyście obchodzono Dzień Babci i Dziadka. Na specjalne zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia - Bronisława Barny przybyła Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej - Edyta Lisiecką, dzieci z kl. III Szkoły nr 1 w Górze oraz liczne grono seniorów.

Czytaj całość publikacji "DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna Jesień"

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna JesieńDZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLUBIE SENIORA Pogodna Jesień

Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna Jesień

Data publikacji: 2014-01-15

W dniu 10 styczeń 2014r. w sali klubowej Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze miało miejsce spotkanie opłatkowe seniorów z Klubu Seniora Pogodna Jesień.
Na zaproszenie Prezesa Stowarzyszenia Klubu Seniora w spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Sekretarz Powiatu Górowskiego Elżbieta Kwiatkowska oraz Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Edyta Lisiecka.

Czytaj całość publikacji "Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna Jesień"

Spotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna JesieńSpotkanie opłatkowe w Klubie Seniora Pogodna Jesień

"Dzień Seniora"

Data publikacji: 2013-10-21

Dnia 18 października 2013 r. w restauracji ,,Rosette w Górze odbyła się coroczna uroczystość ,,Dzień Seniora. Z zaproszonych gości w uroczystości udział wzięli: Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz, Zastępca Burmistrza Góry Andrzej Rogala, Starosta Górowski Piotr Wołowicz, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze Edyta Lisiecka, Z-ca Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze Mariola Palczyńska, Dyrektor Domu Kultury w Górze Danuta Piwowarska - Berus, Redaktor Przeglądu Górowskiego Elżbieta Maćkowska, Bogdan Wojnarowicz oraz delegacje z zaprzyjaźnionych klubów: Klub Seniora z Rawicza, Klub Seniora z Bojanowa, Klub Seniora z Miejskiej Górki, Klub Seniora z Luboszycy, Klub Seniora z Wąsosza, Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej we Wronińcu, Koło Emerytów i Rencistów z Kuklinowa oraz Zespół śpiewaczy Niezapominajki działający przy Domu Kultury w Górze.

Czytaj całość publikacji ""Dzień Seniora""

DZIEŃ MATKI W KLUBIE SENIORA

Data publikacji: 2013-05-23

W dniu 22 maja Klub Seniora Pogodna Jesień bardzo uroczyście obchodził Dzień Matki.

Czytaj całość publikacji "DZIEŃ MATKI W KLUBIE SENIORA"

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

DZIEŃ SENIORA W KLUBIE SENIORA "POGODNA JESIEŃ"

Data publikacji: 2012-11-16

Dnia 15 listopada 2012 r. odbyła się coroczna uroczystość - "Dzień Seniora". Z tej okazji w sali Spółdzielni Mieszkaniowej Wspólny Dom w Górze spotkały się osoby należące do Stowarzyszenia i Klubu Seniora Pogodna Jesień oraz zaproszeni goście:

Czytaj całość publikacji "DZIEŃ SENIORA W KLUBIE SENIORA "POGODNA JESIEŃ""

zdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęciezdjęcie

ZAJĘCIA W PLENERZE

Data publikacji: 2011-06-09

Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami zajęcia miały nieco inny charakter. Klubowicze spotkali się w zielonym ogródku przy hali sportowej Arkadia w Górze. Wytypowane osoby przygotowały ognisko, grilla, drewno oraz inne akcesoria niezbędne do pieczenia kiełbasek i ziemniaków. Seniorzy bawili się wyśmienicie, gdyż powiew świeżego powietrza dodawał wszystkim energii i wigoru. Spotkanie zakończyło się o godz. 20.00 i wszyscy w wspaniałych humorach powrócili do swoich domów. fotfotfotfot

DZIEŃ MATKI

Data publikacji: 2011-05-27

Na spotkanie przybyło ok. 45 osób, a rozpoczęło się ono od złożenia życzeń wszystkim matkom oraz od kilku słów na temat matek, ich ról w życiu rodzinnym i społecznym. Po tak oficjalnym wstępie z częścią artystyczną wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 1 w Górze oraz dzieci ze Szkoły nr 1 w Górze.. Wierszyki, piosenki i tańce maluchów bardzo spodobały się klubowiczom, dlatego brawom i podziękowaniom nie było końca. W dowód uznania dzieci otrzymały mnóstwo słodyczy. Po części artystycznej podano ciepły posiłek, a następnie przy dźwiękach muzyki seniorzy bawili się do późnych godzin wieczornych. fotfotfotfot

SENIOR WĘDROWCA

Data publikacji: 2010-11-26

Pod tym hasłem członkowie Klubu Seniora Pogodna Jesień uczestniczyli w wycieczce turystycznej, której założeniem była integracja z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Klubu Seniora ze Szklarskiej Poręby. Po drodze Klubowicze zatrzymali się w Lubiążu, gdzie podziwiali zabytkową architekturę Klasztoru Cystersów - Muzeum. Po dotarciu do celu seniorzy zapoznawali się z urokami, muzeami Szklarskiej Poręby, a wieczorem byli gospodarzami spotkania z zaproszonymi gośćmi reprezentującymi miejscowy Klub i Uniwersytet. Wymianie zdań, opowieści nie było końca, wszystkim dopisywał wspaniały humor, były śpiewy i tańce. Następny dzień eskapady był bardzo bogaty pod kątem zwiedzania i podziwiania okolicznych atrakcji. Klubowicze podziwiali piękno Zamku Czocha, odwiedzili Muzeum Pawlaka i Kargula w Lubomierzu, a na zakończenie zmagań turystycznych podziwiali piękno Świątyni Wang w Karpaczu. Uczestnicy wycieczki do domu powrócili późnym wieczorem, zmęczeni ale zadowoleni i przepełnieni wspaniałymi wrażeniami związanymi z poznaniem pięknych zakątków Karkonoszy.SENIOR WĘDROWCASENIOR WĘDROWCASENIOR WĘDROWCASENIOR WĘDROWCASENIOR WĘDROWCA

Tłusty Czwartek

Data publikacji: 2010-02-12

Zgodnie z tradycją w Klubie Seniora Pogodna Jesień w dniu 11 lutego br. odbyło się Spotkanie Ostatkowe. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, seniorzy przybyli bardzo licznie na tę uroczystość. Seniorów odwiedził Przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Jerzy Kubicki. Wszystkim dopisywał dobry humor i przeplatając tańce wspólnym śpiewaniem piosenek biesiadnych seniorzy bawili się do późnych godzin wieczornych.Tłusty CzwartekTłusty CzwartekTłusty CzwartekTłusty CzwartekTłusty CzwartekTłusty Czwartek

Dzień Babci i Dziadka

Data publikacji: 2010-01-28

27 stycznia 2010r w klubie Seniora Pogodna Jesień obchodziliśmy uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci z Przedszkola nr 1 pod opieką Pani Haliny Wróbel przedstawiły przepiękny program artystyczny, w którym śpiewały, tańczyły i recytowały wiersze. Po tak wzruszającym rozpoczęciu głos zabrała Pani Burmistrz-Irena Krzyszkiewicz, kierując do Seniorów mnóstwo ciepłych słów. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Część taneczną rozpoczęła Pani Burmistrz, która jako pierwsza w towarzystwie jednego z seniorów ruszyła do tańca. Przy dźwiękach pięknych utworów biesiadnych wszyscy bawili się do późnych godzin wieczornych. Ten wyjątkowy dzień minął w miłej i sympatycznej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci seniorów.Dzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i DziadkaDzień Babci i Dziadka

Zwiedzanie Wrocławia

Data publikacji: 2009-11-23

Członkowie Klubu Seniora Pogodna Jesień w ramach obchodów Światowego Dnia Seniora w dniu 20.11.2009r. zwiedzali stolicę Dolnego Śląska - Wrocław. W wycieczce uczestniczyło 30 osób. Klubowicze poznali historie najstarszych kościołów, ratusza, krasnali, mogli podziwiać przepiękną zabudowę Uniwersytetu Wrocławskiego oraz kompleksu Ossolineum. Zakończeniem tego poznawczego spaceru był Ostrów Tumski - jedna z najstarszych dzielnic miasta. Główną i najciekawszą atrakcją tego miejsca było poznanie historii Katedry Wrocławskiej oraz możliwość obejrzenia ruchomej szopki. Po tak bogatym w różnorodne wiadomości i wrażenia spacerze Klubowicze mogli chwilę odpocząć w jednej ze stylowych restauracji. Po krótkiej chwili relaksu udali się do Panoramy Racławickiej. Po wielkich wrażeniach związanych z Bitwą pod Racławicami seniorzy powrócili do rzeczywistości, a zakończeniem tak wspaniałego dnia była możliwość zwiedzenia Galerii Dominikańskiej.Zwiedzanie WrocławiaZwiedzanie Wrocławia

Dzień Seniora

Data publikacji: 2009-11-02

W dniu 22 października w sali Spółdzielni Mieszkaniowej odbyły się uroczyste obchody Dnia Seniora. Jak co roku górowscy seniorzy należący do Klubu Seniora "Pogodna jesień" mieli okazję spotkać się ze znajomymi z zaprzyjaźnionych klubów tj. Klubu Seniora z Bojanowa, Klubu Seniora z Miejskiej Górki, Klubu Seniora z Rawicza, Klubu Seniora z Wąsosza, Domu Pomocy Społecznej z Wronińca oraz z przedstawicielami władz górowskich. Podczas uroczystości seniorzy zebrali moc życzeń i gratulacji. Burmistrz Góry Irena Krzyszkiewicz przekazując okolicznościowe upominki i kwiaty na ręce przewodniczących - Anny Huzar i Bronisława Barny złożyła wszystkim serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia, a następnie wręczyła zasłużonym klubowiczom podziękowania za aktywną pracę na rzecz klubu, a czterem osobom przekazała listy gratulacyjne nadające ich adresatom tytuły Honorowych Członków Klubu. Atrakcją artystyczną wieczoru był występ chóru Niezapominajki. Po tak uroczystych i podniosłych chwilach rozpoczęła się zabawa taneczna, a gościom do tańca przygrywał zespół muzyczny z miejscowości Psary. W trakcie zabawy przeprowadzona została loteria fantowa. Łącznie w obchodach Dnia Seniora uczestniczyło ok.100 osób.Dzień SenioraDzień SenioraDzień SenioraDzień SenioraDzień Seniora